Okulary męskie – najważniejsze trendy ostatnich lat

W Polsce żyje zaskakująco wielu mężczyzn, którzy z powodu wady wzroku noszą okulary korekcyjne. Wybierając je w salonie optycznym, powinni zwracać szczególną uwagę nie tylko na ogólną jakość wykonania, ale też na walory wizualne. Oprawki stanowią bowiem niezwykle istotny dodatek do wszelkich stylizacji ubraniowych, podkreślając ich elegancki albo casualowy charakter.

Dopasowanie do twarzy to priorytet

W Polsce żyje zaskakująco wielu mężczyzn, którzy z powodu wady wzroku noszą okulary korekcyjne

Na rynku znajdziemy okulary korekcyjne męskie ze strony eyewear24.net zróżnicowane pod względem kształtu czy kolorystyki. Decydując się na zakup konkretnej konstrukcji, warto w pierwszej kolejności zadbać o to, aby oprawki perfekcyjnie pasowały do twarzy. W przypadku kwadratowych buzi najlepiej sprawdzają się modele okrągłe, ponieważ znakomicie łagodzą ostre rysy i jednocześnie nadają spojrzeniu przyjazny wyraz. Doskonałym przykładem są metalowe lenonki, popularne niegdyś w kulturze hipisów. Z kolei panowie posiadający okrągłą lub owalną twarz mogą z powodzeniem postawić na modele prostokątne, które optycznie wysmuklają rysy. Kolejna ciekawa opcja to oprawki zaprojektowane w stylu aviator, czyli przypominające gogle noszone przez pilotów samolotów. Ich ogromną zaletą jest to, że pasują do niemal każdego typu urody i mają ponadczasowy design (prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody). Rozsądnym rozwiązaniem jest z pewnością wybór oprawek uznanego producenta, gdyż zazwyczaj dają one gwarancję ponadprzeciętnej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz maksymalnej wygody.

Barwa szkieł wyróżni nas w tłumie

Okulary korekcyjne męskie są dostępne zarówno ze szkłami przezroczystymi, jak i barwionymi

Okulary korekcyjne męskie są dostępne zarówno ze szkłami przezroczystymi, jak i barwionymi. Dzięki temu istnieje możliwość ich dostosowania do zwyczajowych warunków użytkowania czy indywidualnych preferencji estetycznych. Wersje niebieskie świetnie tłumią kontrasty i wyostrzają ciepłe kolory otoczenia, dlatego są przeznaczone do noszenia przy niekorzystnej pogodzie. Wersje zielone natomiast wyraźnie poprawiają szczegółowość obrazu nawet w kiepskim oświetleniu. Najlepiej prezentują się w ciemnych oprawkach (czarnych, brązowych). Do wyboru mamy jeszcze następujące soczewki:

  • brązowe – minimalizują zmęczeniu wzroku (idealne dla osób z nadmiernie wrażliwymi oczami)
  • pomarańczowe (opcjonalnie żółte) – pomagają widzieć podczas silnej mgły i przy intensywnych opadach deszczu czy śniegu
  • szare – wyjątkowo uniwersalne.

Na koniec pamiętajmy o tym, aby okulary były wyposażone w porządny filtr UV chroniący przed promieniowaniem słonecznym, a także powłokę antyrefleksyjną zapobiegającą odbijaniu się odblasków (ułatwia pracę przy komputerze i jazdę samochodem osobowym).

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.